ПОДРУЖЖЯ=СІМ'Я=РОДИНА=НАЦІЯ


ТВОРИ_св_Отців_УКЦ

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!

Любі, у Христі Ісусі, брати й сестри, пропоную до Вашої уваги нову сторінку блогу з метою ознайомити Вас з ТВОРАМИ Отців УКЦ, тобто подати тут більш детальну інформацію щодо творів та їх Авторів, що лишили нам, усім вірним Христа Господа, по відході за Небесною винагородою, свою безцінну, духовну СПАДЩИНУ, на - науку, напоумлення, закорінення у вірі, скріплення у надії, зростанні у любові.

Тут, власне, буде викладатися частина ФА (ФАЙЛОВОГО АРХІВУ парафіяльного сайту), але з більш детальним описом творів та ілюстраціями до них. 

Отже, чим відрізняються ці електронні книжки ТВОРІВ від тих, що взяті мною з першоджерела? Найперше тим, що містять текстовий шар у форматах pdf i djvu, накладений спеціальними програмами з відповідними інструментами для редакції, виправлення помилок кодування тощо...

ТВОРИ СВЯТИХ ОТЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ

УКЦ - це наша рідна українська Церква (тобто т.зв. "УГКЦ"), а не якась, невідомо яка - Церква. Ця абревіатура від правдивої самоназви нашої Церкви-Матері, багатостраждальна Українська Католицька Церква і, саме так, а не інакше, вона називана у часі проведення Вселенського ІІ Ватиканського Собору в Римі (1962–1965рр.)...

ТВОРИ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО

Opera_(аскетично-моральні-твори,1978) Митрополит Андрей Шептицький Шептицький. ТВОРИ - OPERA. "В часі перебування в Підлютім в місяці вересні ц.р. писав я послання про молитву. Предмет у праці дійшов до таких розмірів, що я рішився річ видати в осібній книжочці «Про молитву». Останні її розділи про Божу мудрість видаю на вступі — в тій гадці, що вони більше надаються на вступ цілої праці «Про молитву». Цілу мою працю посвячую Всч. Духовенству Єпархії, моїм у душпастирській праці помічникам, з проханням, у своїх проповідях передати дорогому нашому народові предмет тих моїх роздумувань."...  (djvu+ocr,517st.,ukr,10Mb)

Opera_(аскетично-моральні-твори,1983) Митрополит Андрей Шептицький. ТВОРИ - OPERA. "...Аж дивно стає, коли перечитувати деякі його писання писані тому пів сторіччя і більше, і бачити, які вони живі, свіжі, актуальні сьогодні для священиків-душпастирів, молоді, наших діячів, хворих, робітників, інтелігенції. В тім і сила слів і поучень Митрополита Андрея. Деякі з них навіть випереджують його часи і далекозоро бачать хід Церкви у її апостольській-пасторальній праці. До таких справ належать його думки про єдність Церкви і наше відношення до наших братів в Христі, з якими ми не є при спільній Христовій трапезі, що звемо сьогодні екуменічним рухом...", - Патріарх Йосиф Сліпий...  (djvu+ocr,560st.,ukr,9Mb)

Канадийським-Русинам_(1911) Митрополит Андрей Шептицький. Канадийським Русинам. "Нігде на сьвіті не находять ся Русини в більшім небезпеченьстві о вічне спасенє, як в Канаді, бо і нігде на сьвіті нема так завзятих і могучих противників нашої віри. Конечно напосіли ся на те, щоб наш нарід від Церкви відорвати і сотки тисячів долярів дають на сю ціль. Певно не з християньскої любови, не з ревности о спасене душ. Іде їм лиш о те, щоби Русинів запрячи до своєї ціли, а тою ціллю є знищенє нашої сьвятої віри і нашої сьвятої Церкви." («Віра загрожена»)...  (pdf+ocr,49(94)st.,ukr,10Mb) або (djvu-ocr,49(94)st.,ukr,0,94Mb)

Великий-Василіянин_(М_Островерха,1960) Михайло Островерха. Великий Василіянин слуга Божий Митрополит Андрей Шептицький ЧСВВ. "...ясним променем для нас стають передсмертні пророчі слова Слуги Божого Андрея уранці 1 листопаду 1944 року. Він розмовляє з приявними біля нього про справи Церкви. І тоді Слуга Божий Андрей передсказує, що прийде до повного знищення католицької Церкви в Україні, додавши, що в будучому українська католицька Церква відродиться і пошириться у повному розквіті по цілому Сході!.."  (pdf+ocr,49st.,ukr,5,6Mb) 

А_Шептицький_(Артикули-беатифікації) АРТИКУЛИ - понижче списані викладає й передає ОТЕЦЬ МИХАЙЛО ГРИНЧИШИН, Ч. Н. І. законно поставлений Постулятор у вищезгаданій справі, на те, щоби повчити свідків відносно поширення поголосок про святість життя, про чесноти і взагалі про чуда за заступництвом Слуги Божого АНДРЕЯ Шептицького...   (djvu+ocr,73st.,ukr,2,3Mb)

Далі буде...
***

ТВОРИ ПАТРІАРХА ЙОСИФА СЛІПОГО

Берестейська_Унія_(1956) Здається, що рідко котра історична подія знайшла таке різнородне висвітлення і такий протирічивий підхід, як Берестейська Унія. Українські, російські, польські, німецькі, французькі і інші історики підходять до неї з різного становища, і прихильно, і неприхильно її розцінюють. Найкритичніша оцінка, це прозвання Унії інтриґою... Що ця калькуляція скінчилася банкротством, потвердила історія. Навпаки, Унія, не тільки не була оруддям денаціоналізації, але стала заборолом національної свідомості в народі і остоєю проти знищення українського народу, яке загрожувало саме з боку польського народу... (pdf+ocr+ilustr.,92st.,ukr,13Mb)

Віра-і-наука_(1935)  ... Церкві належить до певної міри справляти хиби науки, очевидно завжди в оптиці Об'явлення. Христос говорив, що життя святе, звідси Церква боронить принцип святости життя і справляє деякі погляди, наприклад, біологів, які твердять, що аборт чи евтаназія, оправдані і не вважають їх за вбивство... Патріярх Йосиф Сліпий старався вичерпно показати й доказати, що віра не перечить науці; що існує однозгідність віри з наукою; що Церква завжди сприяла розвою нових наук і под. Одним словом, Церква завжди старалась певними поучальними напрямними спрямувати здобутки науки в користь людського роду, а не навпаки... (pdf+ocr+ilustr.,49st.,ukr,4,5Mb)

Й_Сліпий_(1892-1984)_Слідами-Христа_(1985)  Йосиф Кардинал Сліпий (1892-1984): Слідами Христа. Це окреме число є присвячене пам`яті Глави і Отця Української Церкви Йосифа Кардинала Сліпого, який помер на вигнанню в Римі 7 вересня 1984 року. В останніх 21 літах я мав честь бути його помічником, співбратом - фронтовиком і приятелем. Йому на похвалу я бажаю поділитись з Вами деякими думками-почуваннями, які горіли в моїй душі в часі поминальної Літургії, коли я прощався з ним.... (pdf+ocr+ilustr.,16st.,ukr,10,5Mb)

Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-1) Сліпий Й., митр. Історія вселенської Церкви на Україні. Том І : Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х століття). В цьому томі поміщена вступна частина п. н. «Погляд на догматичні та історичні основи греко-католицької Церкви в Україні» і перша частина праці «Історія Вселенської Церкви на Україні», п. н. «Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х стт.)». Цю першу частину праці митрополит Йосиф Сліпий почав писати в другій половині 1954 року на засланні в Маклаково, над рікою Єнісеєм, і закінчив мабуть в 1956 році, бо вступне Слово до другого тому написав Автор в Квітну неділю 1956 року...  (pdf+ocr,277st.,ukr,37Mb)

Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-2) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 2 : Друга золота доба: від загального введення християнства св. Володимиром до викликання церковного роздору за князя Володимира Мономаха (988-1125р.). Блаженніший Йосиф не був професійний історик, історіограф. Його поле студії і наукової праці була догматична богословія. Історією він цікавився радше для пасторальних і виховних цілей, а з богословського боку історіографію інших авторів вживав у еклезіології, тобто догматиці про Церкву, в чому історія Церкви - вселенської і нашої української - є великого значення для богослова і мирянина... (pdf+ocr,345st.,ukr,47Mb) 

Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-3) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 3 : Від впровадження царгородського роздору на Україні до введення Флорентійської Унії (1125-1439). Ця праця зладжена на основі історіографічних творів, головно російських авторів, авторитетного наукового стажу, з усіма методами наукової праці, але Блаженніший, на основі власної наукової ерудиції, справляє не одну їхню думку, опінію, напрямок, їхні інтерпретації чи їхні тенденційні думки, і це є його науковий вклад до поставленої теми свого твору. Але більше ще від цього: він держиться теми і цілі, які йому поставили його тюремщики, яким, власне, ішлось про те, щоб пізнати нашу Церкву і її історичне становище враз з догматичним вченням про Церкву, якою вона є - православною, чи латинською, чи зрадником православія, чи якимсь штучним гібридом, як треба дивитись на неї в контексті ії конфлікту з російською православною Церквою, якою вона є у відношенні до українського народу... (pdf+ocr+ilustr.,291st.,ukr,35Mb)

Історія-ВЦ-на-Україні_(Том-4) Історія вселенської Церкви на Україні. Том 4 : Від Флорентійської до Берестейської Унії (1439-1596). Впродовж другого періоду ув'язнення, слідства і процесу (1958-1959) Блаженніший Йосиф кілька разів оповідав своїм слідчим про ініціятиву написання «Історії Вселенської Церкви на Україні»... «Після 8 літ ляґерів - писав митрополит Йосиф - впродовж яких примінювано до мене найжорстокіше поведення, як до каторжника, так що я переніс на собі всі жахливі тортури тюрми і ляґерів, починаючи від арешту, брутальної грубої поведінки, до голоду, холоду і ламання костей. За вісім літ мене ограблено дощенту і то при помочі конвоя, та обвезено через Харків і Москву по Сибірських лаґерях до Свердловська, Вятки, Печори, Інти, і інших місцевостей. Вкінці привезено мене до Мордовії до Темняківських лаґерів, де я перемучився до 1955р. Тоді умер Сталін і я скінчив 8 літ каторги...»... (pdf+ocr+ilustr.,531st.,ukr,65Mb) 

Філософічні-нариси_(1974) Філософічні нариси. На наступній сторінці Читач прочитає «Переднє Слово» самого Автора. Писав він його в 1974 році, коли і плянувалось видати цей «Нарис». В ньому подано — короткими словами — історія видання цього твору. Сам Блаженніший написав цей твір ще у Львові і його рукопис можливо там зберігається. В Римі відтворив те, що зберегла пам’ять та з допомогою того, що було доступне в інших і власних матеріялах. Думав ще далі доповнювати й усучаснювати. Не довелось. Майбутнє видання можна буде доповнювати. Ідеться, щоб видати його так, як залишив його сам Автор. Твір видаємо тепер, щоб змогли скористати з нього студенти християнської філософії і богословії, головно в Україні... (djvu+ocr+ilustr.,208st.,ukr,9,51Mb)

Твори_Кир-Йосифа-Сліпого_(1971)  Твори Кир Йосифа верховного Архиєпископа і Кардинала т. 5. ...Обі доповіді (статті), зреферовані Автором, цінні тим, що в них дуже виразно представлено вчення католицьких богословів, а водночас так же само обєктивно, без зайвої полеміки, подано відносні погляди православних богословів, від найбільше непримиренних аж до більше поміркованих. Доповіді, це свого роду  конфронтація католицької — з одного боку, і православної школи — з другого боку. Це  ясне  визначення  становищ,  які можуть служити вихідною точкою для богословського діялогу...  (pdf+ocr+ilustr.,411st.,ukr,eng,10Mb)


***
==========
ТВОРИ кардинала Мирослава-Івана Любачівського:

Чи-справді-було-хрищиння-Росії-988-року_(М_Любачівський,1986) Українська національно-патріотична ідея є нерозривно з'єднана у визвольній боротьбі української нації з ідеєю християнства, яке дає нездоланну силу тій боротьбі. Бог і Україна - це дороговказ на життєвому шляху українця. Перед нами найсвітліша подія в історії України - Тисячоліття офіційного Хрищення України, яку москалі нам хочуть загарбати. Але правда переможе! Допоможе нам Усемилостивий Усемогучий Господь і ця найвеличніша дата в історичному бутті української нації стане переломовою в наших теперішніх змаганнях за перемогу правди Христа на українській землі, за відновлення Української Самостійної Соборної Держави, побудованої на християнських засадах... (pdf+ocr,82st.,ukr,9,2Mb)

***
==========
ТВОРИ єпископа Андрія Сапеляка:

УКЦ-на-ІІ-ВС_(А_Сапеляк,1967) Преосвященний Андрій Сапеляк. «Українська Церква на ІІ Ватиканському Соборі». Кир  Андрій,  учасник  і  соборовий Отець,  представляє  нам  в  синтезі оригінальним  і  доступним  способом історичний  генезис  Собору  в  усіх його  важливіших  етапах,  зафіксовуючи  в  нашій  пам'яті ті  незабутні, величаві, історичні події, а головно висвітлює українському читачеві обширну діяльність та активну участь  нашої  Ієрархії  у  персдсоборових і  соборових  працях. Книжка  буде  інтересною  та  корисною  для  науковців  нашої Церкви, для  духовенства,  а  особливо  для українського  суспільства.  Численні фотознімки  прикрашують  та  творять ціннішим  твір... (pdf+ocr,343st.,ukr,5,5Mb)

***
==========
ТВОРИ єпископа Софрона Мудрого:

Проповідництво-і-катехитика_(С_Мудрий,1993) Проповідництво і катехитика (конспект лекцій о. д-ра Софрона Мудрого). Лекції і  вправи проповідництва, або інакше гомілетика - дуже важливий і  необхідний для священицької формації курс. Колись це був  обов'язковий  курс  філософської  чи  теологічної підготовки священика. Сьогодні його занедбано,  хоч більше,  ніж  колись,  вимагається від священика мистецтва бесідництва й доброї проповіді. Деякі  гадають ніби  воно приходить само від  себе,  що це - діло Святого Духа, що для цього вистачає загального знання богослов'я чи Св.  Письма. Так, це все потрібне, але зовсім  не вистачає,  щоб пізнати мистецтво проповідництва, знати засади проповідника Христової Благовісті... (pdf+ocr,171st.,ukr,7,09Mb)


Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар