ПОДРУЖЖЯ=СІМ'Я=РОДИНА=НАЦІЯ


вівторок, 7 червня 2016 р.

07.06.2016р. Б. / Папа: Євангельські Блаженства – навігатор на дорозі віри

Щоб не загубитися на дорозі віри, християни мають цінний дороговказ, яким є Блаженства. Ігнорування запропонованих ними маршрутів веде на слизькі сходинки ідолопоклонства: егоїзму, грошолюбства й марнославства. Думками про це Папа Франциск поділився під час проповіді в каплиці «Дому святої Марти» у понеділок, 6 червня 2016 року, коментуючи розповідь святого Матея про так звану «Нагірну проповідь».

Ісус, оточений натовпом, навчав «нового закону», який не касує «старого», але «вдосконалює його». «Цим новим законом є те, що ми називаємо “Блаженствами”, – сказав проповідник. – Вони є новим Господнім законом для нас. Вони є провідником, маршрутом, навігатором християнського життя. Саме йдучи цією дорогою, слідуючи за вказівками цього навігатора, можемо чинити поступ в нашому християнському житті».

У цьому контексті Святіший Отець пригадав слова, сказані Ісусом, записані в Євангелії від Луки, після аналогічної розповіді про Блаженства: горе багатим, ситим, тим, які сміються і тим, про яких усі добре говорять. Очевидно, зауважив він, що мова не йде про багатства самі в собі, але про те, що лихо приносить «прив’язаність», яка веде до «ідолопоклонства».

«Мова йде про анти-закон, про неправильний навігатор, – сказав Наступник святого Петра. – Зауважмо, що це три сходинки, які ведуть до погибелі, в той час як Блаженства є сходинками, завдяки яким чинимо поступ у житті. Цими трьома сходинками, що ведуть до погибелі, є насамперед, прив’язаність до багатств, бо тоді, мовляв, нічого не потребую. Марнославство, тобто, коли всі про мене добре відзиваються, коли надто багато кадильного диму, через що почуваюся важливим, і починаю вірити у власну праведність, подібно до фарисея з притчі… А третьою сходинкою є гордість, яка є насиченістю насмішками, які замикають серце».

З-поміж усіх Блаженств Папа виокремив сумирність, пригадуючи інші Христові слова: «Навчіться від мене, бо я сумирний серцем». Отож, сумирність, лагідність – це «спосіб буття, який дуже наближає нас до Ісуса». «Натомість, протилежне наставлення, – додав він, – завжди викликає ворожість, війни, чимало злих речей, що трапляються…».

Немає коментарів:

Дописати коментар