ПОДРУЖЖЯ=СІМ'Я=РОДИНА=НАЦІЯ


понеділок, 6 червня 2016 р.

06.06.2016р. Б. / Родина як вершина задуму Творця

За ініціативи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 4 червня, у суботу, в столиці України місті Києві відбулася перша Всеукраїнська міжконфесійна хода на захист прав дітей і сім’ї.

Проголошена мета акції – привернути увагу до проблем захисту прав дітей, утвердити в суспільстві принципи любові і поваги, виступити на захист сім’ї як союзу чоловіка і жінки, що відповідає Божому задуму та природі людини.

В ході взяли участь біля 2 тисяч учасників з різних релігійних спільнот: католики латинського обряду, греко-католики, протестанти, православні, представники Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, спільнота мусульман та інші. Хода об’єднала не лише мешканців Києва і околиць, а й мешканців інших областей.

Акція почалася на Софіївській площі. До початку ходи – представники різних спільнот мали можливість послухати пісні у виконанні дитячого гурту «Ковчег Ноя» та інших учасників. Потрібно відзначити, що багато людей переживало, чи не замало буде учасників. Але напевно Богподбав про все. Вже на початку ходи вулицями столиці до Європейської площі було ясно, що, голос прибічників Життя і Родини буде почутий.

Молода волонтерка римсько-католицької Церкви Вероніка, яка допомагала в організації заходу,зауважила: «Ми можемо побачити дуже багато на плакатах, які несе молодь та діти, гасла, що нагадують наше право на життя, на християнське життя. Я думаю, що здорова нація починається від тієї нації, коли є чоловік та дружина, і між ними є любов і є дітки. І я думаю, що це є дуже гарний приклад – створення такого заходу для того, аби молодь розуміла, що Господь нам дав». І, насправді, площа була заповнена плакатами з гаслами: "Бог - автор сім'ї", "Почуйте німий крик ненароджених", "Народ, який вбиває своїх дітей - не має майбутнього" та іншими.

Нагадаємо, що в акції брали участь не лише християни, але й спільнота мусульман. Прес-секретар Духовного управління мусульман України Катерина Юрченко, котра йшла зі своєю спільнотою, зазначила, що представники мусульман України приймають участь у заході з наміром оздоровлення сім’ї. «Адже здорова держава – складається, власне, зі здорового осередку суспільства. А осередком спільноти є здорова родина».

Дорогою до Європейської площі не можна було не помітити молодого православного священика з дружиною та маленьким сином на руках. Красномовність цієї групи була насправді яскравою. Православний священик Олександр сказав: «Я служу у Володимирському соборі, але зараз маю відпустку. Спеціально вчора приїхав із села, щоби взяти участь у цій ході. І вже сьогодні, через п’ять годин, разом із сім’єю виїжджаємо відпочивати. Також знаю, що парафіяни, діти з недільної школи та духовенство так само тут з нами».

На запитання, чи очікує священик плодів від цієї акції – отець Олександр дав таку відповідь: «Я не думав, в першу чергу, про плоди, я думав про те, що я, разом зі своєю сім’ю, беручи участь у цій події, засвідчую те, що Україна буде сильною тільки тоді, коли буде сильна сім’я. І якщо у нас буде сильна сім’я, у нас буде сильна прекрасна держава і суспільство. Тому що зараз іде такий сильний рух, коли нам агресивно навіюють якісь нехристиянські тенденції про якісь незрозумілі так звані шлюби. Навіюється постійно, що содомський гріх це нормально. А більш того – воно йде по всіх фронтах: у школах, в садочках насаджуються гендерна політика і навіювання цих незрозумілих речей. І тому ми беремо участь у цій ході разом з іншими українцями, представниками різних церков. Але ми всі об’єднані у тому, що Бог за сім’ю., за справжню сім’ю, де є батько, є мати і дитиночка. І ми солідарні з усім українським народом і виступаємо, щоби в нашій державі були міцні, великі, благословенні Богом сім’ї, щоби ми очистилися від гріхів, щоби ми навернулися до Бога. І Господь за це благословить нашу Україну, нашу батьківщину».

На запитання, чи торкнуться навколишніх людей, які є лише зовнішніми спостерігачами цієї акції, сенс акції та слів на плакатах, священик відповів так: «Торкнуться. Сама ця хода, сама ця присутність у вихідний день – коли багато людей бачить, що ми є. Те, що інші люди не приймають участі з нами, то лише з тої причини, що вони не знали про ходу. Але коли вони бачать ці гасла, ці здорові, нормальні гасла – вони з нами солідарні, вони нас підтримують. І більше того – Церкви, парафії, вони є вираженням настроїв суспільства. Тому що Церкву складають люди, а люди складають державу Україну».

Вже на Європейській площі хода закінчилася виступом священнослужителів та концертом дітлахів. Представники різних конфесій висловилися на підтримку родини та дітей, закликаючи до поєднання і зауважуючи, що ця акція є дуже важливим моментом в історії нашої країни. Родина, життя – це вічні цінності.

І, як зауважив -- Верховний Архієпископ Києво-Галицький Святослав Шевчук: «Ми хочемо сьогодні заявити про гідність української сім’ї. Та про гідність і права дітей України. Будь-які намагання прирівняти до подружнього зв’язку між чоловіком і жінкою інші види співжиття є дискримінацією сім’ї. Той, хто піднімає руку на ненароджених дітей, вбиває майбутнє України і нашого народу. І ми сьогодні є у великому боргу перед сім’єю».

Завершив ходу виступ Голови Комісії у справах сім`ї при єпископаті РКЦ владики Радослава Змітровича ОМІ. На самому початку єпископ згадав з вдячність про померлого архієпископа Петра Мальчука, за ініціативою якого усі зібралися на цю ходу. «Власне йому було таке натхнення, і він був організатором цієї акції. А архієпископа Мальчука спонукали, у свою чергу, до цього кроку – депутати Верховної Ради, які переживають за майбутнє країни і прагнуть допомогти конкретними діями у підтримці родини та християнських цінностей. «Тому наша хода є знаком, що ми є. І хочемо сказати депутатам, щоби вони не боялися відстоювати християнські цінності, що ми з ними з молитвою»… Далі єпископ Радослав зазначив: «Я був декілька днів тому у Швеції і слухав, що говорять мої брати, які там працюють. Говорили про соціальні умови життя, які у Швеції ідеальні. Мрію, аби так було в нашій країні. Але одночасно 40 тисяч дітей забирається у батьків кожного року. Величезна проблема алкоголізму – працюють від понеділку до п’ятниці. А субота, неділя – по повній програмі алкоголь, самогубства – великий відсоток. Чому так? Мають все. А розумієте... Самотність… самотність. І гадаю, що сьогодні наша хода є свідоцтвом того, що самотність може бути переможена.

Також звертаємось до тих, які, я думаю, досвідчили часто нестачі любові у своїх родинах, в своїх сім’ях. І тепер відкриті на ці обітниці, на те, що ми несемо вам добру новину, що самотність є переможена, що існує любов, що це прагнення, яке має хлопець і дівчина мають у своєму серці – щоби любити і створити не тільки коротко тривалий зв’язок і якусь приємність, але й глибокий зв’язок, що це є можливо. І це розуміння – є наше завдання Церковне, релігійне, щоби це підтримувати. Несімо цю благодать! Цю ласку.

Два роки тому назад у Ватикані була така прекрасна конференція і там виступав також головний рабин Великої Британії Джонатан Сакс. Мав прекрасну доповідь, сказав що родина є вершиною релігійного мистецтва, тому що вона вміє поєднати усе – і статевий потяг, і сферу емоцій, і народження дітей, і виховання. Всі прагнення, які людина носить в собі, всі відповідальності, ролі, бажання. Все вміє поєднати родина заради любові сердець, і це є сенс любові. І ми, брати і сестри, маємо цю привілею служити, щоби люди відкрили, що є любов. І вже останнє слово: я їхав сьогодні у потязі із Кам’янець-Подільського вночі. І зі мною їхало молоде подружжя з дитинкою. Я бачив, як та жінка, мама, зайшла до купе і несла каву для чоловіка і для себе. Яка вона була щаслива. Маленька річ. Маленька. Але переповнена любов’ю.

Цей світ навколо нас у Києві теж намагається знайти те щастя. А ми маємо відповідь. Також до них звертаємося, що існує любов. Можемо бути щасливими у малих речах. Можна бути щасливим в родині. Можна бути щасливим в любові. На кінець нашого заходу я хочу від імені єпископа Петра Мальчука, який відійшов так несподівано від нас, а ми віримо що він є з нами і тепер, подякувати усім. Зрозуміло, що не можна було відкинути це запрошення. Всі це відчуваємо. Але усім подяка, хто сьогодні прийшов, і надіємося, що будемо продовжувати і наступного року такий захід і багато інших речей, щоби виконати цю місію, яку Бог нам довірив виконати на цій землі».

Після спільної молитви на учасників акції чекала ще одна несподіванка. Організатори ходи, під час приготування мали проблему – якою піснею закінчити зустріч. Тому отець Матеуш Адамський (РКЦ), голова Оргкомітету Ходи, звернувся до померлого єпископа Петра Мальчука зі словами: «Отче, Ви задумали цю ідею, Ви задумали цю ходу, тому допомагайте». І так цікаво, що власне цієї миті до отця Матеуша прийшов електронний лист з пропозицією мами однієї чудової дівчинки виконати пісню про Янголів. Тому, на завершення заходу, восьмирічна Софія Кайданович заспівала цю чудесну пісню від Петра Мальчука, котрий насправді був з нами, був з дітьми і родинами України… Адже Життя не вмирає.

Важливо: було прийнято рішення щороку кожну першу суботу червня провадити міжконфесійну ходу на захист прав дітей і сім’ї.

Підготувала Ірина Островська

Немає коментарів:

Дописати коментар