ПОДРУЖЖЯ=СІМ'Я=РОДИНА=НАЦІЯ


вівторок, 10 жовтня 2017 р.

10.10.2017р. Б. / Священики Луцького екзархату взяли участь у паломництві святинями Європи

У світі налічується чимало святих місць, які своєю присутністю вшанувала Мати Божа, яка, об’являючись людям, проявила свою безмежну любов  до всього людства.

 З 8 по 20 вересня паломники з України мали чудову нагоду відвідати чудотворні місця Європи, в якій також взяли  участь священики Луцького екзархату: отець Сергій Василів, настоятель парафії св. апостола Івана Богослова УГКЦ (м.Рожище), канцлер Луцького екзархату та голова Молодіжної комісії Луцького екзархату, отець Володимир Улян, настоятель парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці (смт Стара Вижівка).


 Паломницьку подорож було здійснено за сприяння Патріаршого Паломницького Центру Української Греко-Католицької Церкви для священиків зі всієї України з нагоди 100-річчя об’явлення Богородиці у місті Фатіма в Португалії.  

«Я вдячний Богові, що поряд зі священиками з Донеччини, Львівщини, Тернопільщини міг взяти участь у паломництві і представляти Волинь, місто Рожище та нашу парафію, помолитися за мир в Україні, добробут та спокій в родинах нашого міста, за зміцнення віри в Бога в серцях усіх християн» - розповів отець Сергій. 

Першою зупинкою паломників було відвідування базиліки в м. Падуї (Італія), де виставлені для почитання мощі св. Антонія Падевського.  Отці також мали можливість помолитися в унікальному європейському  храмі Святої Родини в Барселоні (Іспанія), споруджувати який ще у 1883 р. розпочав відомий архітектор Антоні Гауді. Храм продовжують будувати дотепер.

          Особливі враження о. Сергія  з Рожища були від відвідування Фатіми, маленького містечка у Португалії, яке відоме на цілий світ, адже саме там у 1917 році Богородиця об’явилася трьом бідним дітям-пастушкам: Луції, Франциску і Жасінті. Марія просила цих малих дітей про щоденну молитву на вервиці (одне Отче наш і 10 Богородице Діво і так п’ять десятків) за навернення грішників і навернення Росії. Тепер там побудований величний храм, де зберігаються мощі дітей Франциска і Жасінти. Це місце обдароване особливою Божою ласкою та опікою Матері Божої, до якої приїжджають з усіх континентів християни різних конфесій.

«Приємні відчуття викликала участь у Хресній ході тими місцями, де  близько 100 років тому спочатку дітям з’явився ангел, а згодом Пресвята Богородиця. Тут відчувалася невидима присутність Матері Божої, її провід», наголосив отець Володимир Улян.

Спільна молитва у Фатімі не припиняється ось уже 100 років, вона звучить тут  різними мовами і цьогоріч хор Львівської Духовної семінарії прикрасив своїм ангельським співом церковні піснеспіви українською мовою.

 Наступною святинею, яку відвідали паломники було місто Люрд у Франції, де 159 р. тому Богородиця з’явилася убогій дівчині Бернадетті.  Мати Божа з’явилася у скелі, з якої, до тепер б’є джерело з цілющою водою. Звідти люд  черпає Божі ласки на зцілення та оздоровлення душі та тіла та занурюється у купіль. У Люрді у 1982році був збудований  храм Успіння Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви, єдиний храм східної Церкви. До речі, за останні десятиліття у цьому місці, яке у час об’явлення налічувало 4000 тис. населення, а зараз 14 000 не зафіксовано жодного злочину, крадіжок чи інших злочинів.

Пізніше дорога завела паломників до  м. Страсбург, де всі помолилися у Соборі Нотр-Дам. Цей Собор  - одне з найвидатніших творінь людства, серед яких знаменитий астрономічний годинник XVI ст., прекрасні вітражі та скульптури, а також шпиль святині заввишки 142 метри, був найвищою точкою планети понад 200 років.  Дорога провадила прочан також і  до  Чеської столиці, де мандрівники помолилися у головному Соборі Праги та взяли участь у Службі Божій в Українській Церкві разом із земляками, що працюють у Чехії. Завершилося  паломництво у Соборі Божого Милосердя у Кракові, Польща, де приклонилися до мощей св. Фаустини Ковальської, якій Господь доручив поширити на цілий світ культ Божого Милосердя.

«Надзвичайно вдячний Богові, що мав змогу у цей пам’ятний ювілей об’явлення Богородиці відвідати стільки чудотворних місць. Молитися за Україну та представляти свій народ, свою Церкву, Волинь та місто Рожище зокрема  закордоном серед духовенства різних країн. Приємно, що люди пізнавали нас, бо у кожного учасника паломництва була пов’язана синьо-жовта хусточка, яка демонструвала, що ми українці. Нехай Пресвята Богородиця береже нас усіх, випросить довгоочікуваний мир для нашої багатостраждальної землі, добробут та порозуміння між народами, церквами та зміцнить нашу віру, наповнить серця надією та любов’ю» - поділився отець Сергій.

«Кожна святиня вразила мене своєю унікальністю, проте, мальовниче містечко Люрд у Франції нагадало мені молитовний дух «українського Люрду» нашої Зарваниці. Тут можна було побачити, як люди, особливо урбанізована європейська молодь, на правду, віддається  молитві, як служить волонтерами для людей з особливими потребами, занурюючи їх у купіль, виконуючи інші треби. В колі нашої паломницької групи відчувалася братня любов та взаємодопомога, ми не тільки подорожували, але й мали можливість ділитися душпастирським досвідом, спільно молитися за мир в Україні. Мої молитовні прохання возносилися за молодь нашого Луцького екзархату, нашої України, за їхню добру долю та відвернення від тяжких гріхів», сказав на завершення отець Володимир.

Прес-служба  парафії апостола Івана  Богослова УКГЦ, м. Рожище

Немає коментарів:

Дописати коментар